Pri akej rýchlosti sa airbag nafúkne?

Autor: Lewis Jackson
Dátum Stvorenia: 10 Smieť 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Pri akej rýchlosti sa airbag nafúkne? - Autoservis
Pri akej rýchlosti sa airbag nafúkne? - Autoservis

Obsah

Airbag vyvinul americký priemyselný inžinier John W. Hetrick, ktorý patentoval a postavil prototyp na svojom kuchynskom stole v roku 1952. Dizajn vyústil do plynom naplnenej obálky , Breed Corporation prevzala originálnu prácu a vylepšený dizajn Hetricks pridaním rôznych aktívnych spúšťacích senzorov. To viedlo k airbagom, ktorý bol hlavným vývojom na konci 60. rokov, s prvým výrobným rozšírením v rade GM Buick Electra v GM v roku 1974.


Predné airbagy

Airbagy sa používajú na základe troch komponentov: modul airbagu; jeden alebo viac nárazových senzorov vrátane akcelerometra; a riadiaca diagnostická jednotka. Predný airbag je obsiahnutý vo volante s taškou sekundárnej palubnej dosky na strane spolujazdca nad schránkou v palubnej doske.

Bočné airbagy

Bočné airbagy sú umiestnené v poťahu na oboch stranách priestoru pre cestujúcich. Účelom týchto zariadení je zmierniť dopad bočného pohybu pri náraze.

Chrániče kolien

Chrániče kolien sa môžu nosiť pod schránkou v palubnej doske a tiež pod operadlom predných sedadiel. Zámerom je obmedziť náraz kolena v prípade nehody.

Airbagy vzadu

Hlavové airbagy sú konštruované tak, aby sklopili zadný priestor pre cestujúcich pred pred nárazom.


Rýchlosť je relatívna

Bez ohľadu na značku vozidla sa airbagy po zrážke zvyčajne rozprestierajú od 10 do 25 milisekúnd. Hranica nárazu pre tento proces je založená na náraze 5 až 7 g pri rýchlosti medzi 5 až 15 km / h. Rozptyl je založený na niekoľkých faktoroch vrátane uhla nárazu, jeho charakteristík a prechodovej rýchlosti alebo iných tlakových metrík, ako sú stanovené prístrojmi palubného systému airbagu. Aj keď tieto zariadenia znižujú počet smrteľných nehôd, existuje niekoľko potenciálnych negatívnych dopadov v oblasti spomalenia s menšou rýchlosťou. Tieto môžu zahŕňať odreniny tváre a tela, pomliaždeniny alebo za určitých okolností zlomené kosti.

Vačkový hriadeľ je zariadenie na premenu kruhového alebo rotačného pohybu na vratný alebo ocilačný pohyb. Takéto zariadenia a používajú v treťom toročí vo...

Na čelnom kle a objavujú prakliny z mnohých dôvodov. Voľný štrk, kamene a krupobitie majú potenciál poškodiť klo. Bez dozoru a po kle môže šíriť malá prak...

Populárne Články