Nevýhody olovených kyslých bubnov

Autor: Judy Howell
Dátum Stvorenia: 27 V Júli 2021
Dátum Aktualizácie: 1 V Júli 2024
Anonim
Nevýhody olovených kyslých bubnov - Autoservis
Nevýhody olovených kyslých bubnov - Autoservis

Obsah


Olovené batérie sa bežne vyskytujú v motorových vozidlách, záložných systémoch batérií a iných elektrických aplikáciách, kde je potrebná nabíjateľná batéria. Olovené batérie sú všeobecne spoľahlivé na každodenné použitie; Tieto batérie však majú svoje nedostatky. Je dôležité poznať nebezpečenstvá a nevýhody olovených batérií vo vašom elektrickom obvode.

Nebezpečenstvá spôsobené chemickým popálením

Elektrolytom v typickej olovenej batérii je 36% kyselina sírová a 64% voda. Tento kyslý roztok môže spôsobiť chemické popáleniny na pokožke; Preto by ste pri práci s olovenou batériou mali postupovať opatrne.

Horľavé plyny počas nabíjania

Keď sa nabije olovená batéria, časť elektrolytu sa môže odpariť a plynový vodík unikne z vetra článku batérie. Vodíkový plyn je horľavý, preto by sa olovené akumulátory mali skladovať a nabíjať mimo zdrojov ohňa alebo ohňa.


Môžu to byť ťažké batérie

Olovená batéria sa skladá z niekoľkých elektródových elektródových platní a elektródových elektród ponorených do kyslého elektrolytu. Automobilová batéria môže vážiť medzi 30 a 60 libier. Nesprávny zdvih olovenej batérie môže spôsobiť zranenie.

Elektrolyt sa môže odpariť

Bežné olovené batérie obsahujú najmenej jednu batériu na článok. Ako už bolo uvedené, elektrolyt sa môže počas nabíjania batérie odparovať týmto vetrom. Ak hladina elektrolytu v niektorom z článkov batérie klesne pod minimálnu požadovanú úroveň, batéria môže správne fungovať.Ak k tomu dôjde, musíte do hladiny elektrolytu pridať destilovanú vodu do normálu.

Myleli by te i, že a rozhodnete ami. Exituje však veľa rôznych úrovní a materiálov, z ktorých i môžete vybrať. Váš výber odtieňov závií od toho, koľk...

Pach plynu v aute môže byť ilný. Tento zápach môže pôobiť, že vá a vašu rodinu budete chorí alebo budete mať nepríjemnú jazdu a zničíte čalúnenie...

Články Portálu